Puhas liha – revolutsioon toidutootmises


Puhas liha ehk laboriliha on revolutsioon toidutööstuses, millest paljud on kuulnud, ent veel vähesed maitsta saanud. Juhtiva puhta liha ettevõtte Mosa Meat sõnul muutub see aga peagi: toode plaanitakse turule tuua juba lähiaastail.

Lihatükk, mis muudab maailma

Puhta liha valmistamiseks võetakse elavalt loomalt tüvirakkude proov viisil, mis looma protsessi käigus ei kahjusta. Tüvirakud pannakse kasvama steriilsesse kasvukeskkonda, kus neist kasvab lihatoode. Seega ei ole tegu liha asendustootega, vaid reaalse looma lihaga, mis kasvanud väljaspool looma ennast.

Mosa Meati esindaja Sarah Lucase sõnul on laboriliha hea alternatiiv kõigile, kes pooldavad taimetoitlust, kuid pole valmis lihast loobuma. «Liha menüüst väljajätmine nõuab väga paljudelt inimestelt muutust, milleks nad valmis ei ole,» tõdes Lucas. «Tehnoloogia areng annab aga võimaluse liha maitset edasi nautida, jättes seejuures seljataha klassikalise lihatööstuse probleemid.»

Suurel tootmisskaalal langeb ka hind

Esimene puhta liha burger, mida 2013. aastal maailmale tutvusti, maksis ligi 300 000 dollarit. Sellest ajast on hind sadu kordi langenud, paljuski tänu tootmisprotsessi tõhusamaks muutmisele. Kuna petri tassid masstootmisesse ei sobi, asendatakse need suurel skaalal 25 000-liitriste bioreaktoritega.

Üle 80% tootmiskuludest moodustab aga rakkude kasvukeskkond, mille hinna langetamise nimel tehakse aktiivselt tööd. «Kui see õnnestub, siis võib puhta hind langeda tarbija jaoks tavatootega võrreldavale tasemele,» andis Lucas lootust.

Taimne liha Eestis

Taimse liha arengud käivad täies hoos ka Eestis. Teadlased Toidu- ja Fermentatsioonitehnoloogia Arenduskeskuses on välja töötamas liha analooge kaeravalgust. Kõigest lähemalt saab kuulda 8. oktoobril Tallinnas.