Konverentsil astub üles Vöneri looja Siva Parlar


Taimne döner-kebab ehk vöner on vähem kui aastaga vallutanud Soome suurimad restorani- ja jaeketid, laienedes jõudsalt Euroopa turule. Vöneri edulugu saab kuulda 8. oktoobril Tallinnas – ja seda firma asutaja Siva Parlari käest isiklikult.

Vöneri kiire võidukäik

Veel poolteist aastat tagasi oli veganlus Siva Parlari jaoks tundmatu teema. Kui ta aga otsustas sõbra soovitusel oma Helsingi pitsarestorani valikusse lisada taimse pitsa, hakkas uudis sotsiaalmeedias kulutulena levima juba enne toote valmimist.

Parlari eesmärgiks oli luua taimne versioon mõnest populaarsest lihatootest nagu kebab. Kuigi kebabile sarnaneb juba olemasolev nisuvalgust seitan, ei leidunud turul siiski seitanit, mida saaks kasutada toiduvalmistamisel restoranides. Nii nägigi esialgu vaid oma restorani jaoks loodud vöner juba esimese nädalaga suurt nõudlust üle Soome.

Katsetades kogenuks

Vöneri väljatöötamine kestis pea pool aastat. 27-aastasel Parlaril puudusid küll kogemused tootearenduses ja toidutehnoloogias, kuid tema pagasis olid see-eest ettevõtlikkus, leidlikkus, kindel nägemus ning soov õppida ja katsetada.

«Kebabi maitset oli saavutada lihtne, kuid peamiseks väljakutseks oli tekstuur,» kommenteeris tootearendust Parlar. «Minu prioriteediks oli, et see püsiks vardas ühes tükis, et saaksin seda lõigata nagu kebabirulli.» Nii valmiski Soome esimene taimne kebabirull vardas, mis on nüüdseks ka registreeritud kaubamärk.

Konkurent peolaual

Vöneri jaoks olid esimesed jõulud tähistamist väärt. Firma toodang oli neli laadungit suurem plaanitust ning kebab kadus poelettidelt juba esimese tunniga pärast kauba saabumist. Kõige rohkem vönerit müüsid suured Soome linnad, kus tarbijad haarasid riiulilt jõulusingi asemel tihti taimse versiooni.

Pärast Soome vallutamist kutsuvad vönerit juba teised Euroopa turud – sealhulgas Eesti – ning firma uskumatu edulugu on alles alguses. Kõigest lähemalt saab kuulda 8. oktoobril Tallinnas.

Allikad: Yle.fi, MTV Uutiset